blogi

lõbusõit Tamroni uue 45mm fixiga

Paar nädalat tagasi õnnestus mul Photopointi kaudu proovida uut Tamroni 45mm F/1.8 objektiivi.


Siin kohal tervitused Photopointi Kristiine Keskuse töötajale, kellega kohtusin esimest korda elus, kuid kes tervitas ja võttis mind vastu nagu vana sõpra :) Sellised inimesed on ägedad!
Tulles nüüd aga tagasi objektiivi juurde, siis Tamron tõi turule 45mm ja 35mm objektiivid, millest esimest sain ka stuudios proovida. Uued objektiivid tulevad täiesti uue disaini ja uudse optilise toimimisega. Uued torud on ilmastikukindlad ning neil on peal vibratsioonikontroll. Selle abil on võimalik pimedamas teravamaid pilte saada. Stabilisatsioon annab umbes 3,5 stoppi juurde. Vanurid võivad sellepeale suisa lakke hüpata, sest kätevärin ei jää enam peale.
Viimasel ajal on Sigmalt ja Tamronilt tulnud mitmeid väga häid objektiive. Nikon ja Canon seevastu on aga ajale jalgu jäämas. Uued vennikesed on vanade olijate asemele trügimas ning nad pakuvad kohati isegi paremaid tulemusi. Kliendi kohapealt on see vaid teretulnud nähtus, sest hind langeb ja tase läheb paremaks. Tamroni 45mm objektiivi suurimaks konkurendiks on vast Sigma 50mm ART seeria. Kasutan mõlemaid ning võrreldes Sigmaga on ta väiksem, kergem ja ilmastikukindel.


  • Tamroni objektiiv on 499g vs Sigma 815g. Kuigi pildistades Nikon D4siga, on käes hoides Sigma objektiiv parem, sest tasakaal on antud kerega rohkem balansis.
  • Tamroni miinuseks Sigma ees võib tuua selle, et tema filtri suurus on 67mm. Kõik mu teised objektiivid on 77mm suurusega, mistõttu saan neid vabalt omavahel vahetada. Nii, et kui sa oled harjunud 77mm mõõduga, siis sul tuleb rahakoti rauad lahti lüüa.
  • Sigma toru annab sulle pildistades ühe stopi juurde. 1.4 vs 1.8. Reaalsuses sellel väga vahet ei ole. Pigem võid fookusega eksida ning saad hoopis uduse pildi.
  • 45mm vaateväli on silma jaoks "normaalsem" võrreldes tavalise 50mm vaateväljaga. Lisaks on sul ekstra 5mm, et rohkem infot kaadrisse mahutada.
    See vaateväli on ideaalne praktiliselt kõigi fotostiilide jaoks. Olgu selleks siis mood, pulmad, üritused, elustiil vms. Selline Jack of all trades. Ainult kui seda täiskaadri peal kasutada, siis ma ei soovitaks sellega väga lähiportreesi teha. See on pigem ideaalne täis- ja poolpikkuse jaoks. Lähiportreede puhul hakkab inimese nägu veidi moonduma.
  • Paljude arvates on Tamron kopeerinud oma disaini Sigma ART seerialt. Ma ei tea, kas see on tõsi, kuid sarnasusi on. Objektiiv näeb väga moderne ja puhas välja. Must matt värv ja hõbedane ring jätab palju elegantsema mulje. Kes mäletab, siis Tamroni vana disain oli tavalise musta värvi ja kuldse ringiga.
  • Pildi teravus on F/1.8 juures täitsa okei (võibolla natuke pehme), aga ülihea F/5.6 ja sellest ülespoole. Väga terav. Võiks isegi õelda, et hetkel kõige teravam objektiiv, mida kasutanud olen!
  • Olen paarilt inimeselt kuulnud, et autofookus on keskmisest aeglasem. Mina seda stuudiokeskkonnas otseselt ei tundnud, aga seda ei saa mainimata jätta.

Kokkuvõtvalt võib õelda, et esmamulje oli väga hea. Kui aga peaksin valima Sigma ja Tamroni torude vahel, siis ma arvan, et otsustavaks faktoriks saab hind. 
Hetkel on Tamroni 45mm F/1.8 objektiiv 799€ Photopointis müügil ning Sigma 50mm F/1.4 ART 759€ müügis. Antud hetkel kalduksin rohkem Sigma poole.
Kuid oma silm on kuningas. Mine kohapeale ja proovi mõlemat oma käes. Ainult nii saad teada, milline sulle rohkem meeldib ;)

Nikon D4s + Tamron SP 45mm F/1.8