blogi

Portreefoto olulisusest

Anonüümsus või suvaliste fotode presenteerimine koduleheküljel võib saada saatuslikuks alustavatele ettevõtetele või ettevõtetele, kes ei ole läbi mõelnud visuaalset brändingut. Nõrga visuaalse poolega kodulehekülg võib kliendis tekitada kahtlust ettevõtte professionaalsuses ja ta jätkab turul endale sobiva otsimist. Internet on suur ja lai. Samuti ka teenusepakkujate hulk. Tuletan meelde, aasta on 2023 ja suur osa turust eksisteerib veebis. Möödas on ajad, kus 5 sekundi esmamulje reegel kehtis ainult turuplatsil. Nüüd on vaja ennast tõestada internetis.

Santa Maria


Hotell Lydia

Ajaga kaasas käivad ettevõtted teavad, et enda visuaalse maine kujundamisel on üheks lihtsamaks ja olulisemaks viisiks ettevõtet peegeldada läbi oma töötajate. Töötaja esile toomine läbi kõneka ja esindusliku portreefoto aitab tekitada turvatunnet, mida potensiaalne klient või koostööpartner soovib leida juba esimestel minutitel, mil ta ettevõtte kodulehel viibib. Portreefotod on kui visuaalsed visiitkaardid. Samuti on portreefoto ka tunnustus töötajatele, et nad tehakse nö nähtavaks. Kaks kärbest ühe hoobiga.


            

Koostegemine ja ühtne stiil ühendab. Miks mitte võtta iga aastast professionaalse portreefotograafi juures käimist kui ühte ettevõte ühist tegevust? Nii nagu käiakse pere või sõpradega pildistamas, võiks ka käia ju kolleegiumiga. Hiljem on mida meenutada ja kontori seinale panna. Või siis nagu tänapäeval- Facebooki seinale. Tingimata ei ole vaja ja vahel ei ole ka võimalik stuudiosse kohapeale minna. Tihti piisab ka kontoris olevatest ruumidest või töökeskkonnast endast. Portreefotograaf leiab kindlasti hea valguse ja tausta ka kohapeal.

 Lux Express

 Oluline on läbi mõelda värvilahendused. Kui brändil on välja kujunenud omad brändi värvid, siis oleks hea pildistatavaid nende värvidega ümbritseda. Abiks võiks võtta ka professionaalse meigikunstniku, kes puuderdab nina ja aitab ilu esile tuua. Töötajatele kindlasti meeldiks selline teenindus…


Agentuur La Ecwador

Kogu ettevõtmisest saab kodulehekülg endale ühtse stiiliga ja kvaliteetsed fotod. Ja jällegi me jõuame tagasi selleni, et rõõmsate ja teotahteliste nägudega porteefotod annavad ettevõttest usaldusväärse mulje.


Elamusstuudio

Eraettevõtjatel ja loomingulistel inimestel on tihti vaja fotosid, mida saaks kasutada ürituste reklaamiks. Ametiportree võib ühildada portreesessiooniga. Portreefoto tegemine on jällegi, kliendi jaoks suur boonus enda edaspidises reklaamimises. Ja kellele ei meeldiks näha ilusat ja läbimõeldud ametiportreed. Kuna kõik ettevõtjad ja ettevõtted ning nende eesmärgid on erinevad, siis alati tasub küsida personaalset pakkumist. Oma ideega välja tulemine on kindlasti motiveeriv algus koostööks. Portreefoto väärtus muutub alati, kui kliendi endapoolsed ideed realiseeruvad. Samuti portreefoto pole alati ainult fotograafi looming vaid koostöös kliendiga sündinud pilt. Ametiportree hind pole kivisse raiutud ja alati saab pidada läbirääkimisi.


Skoda Tallinn


Swedbank

Professionaalse ametiportree koht ei ole ainult koduleheküljel vaid nende kasutusala on väga lai. Meediaväljaannetest kuni personaalsete veebikontodeni. Visiitkaardid, seminaride trükised, läbipääsukaardid, CV-d, suured ekraanid, uudiskirjad- kõik need ootavad visuaalselt ilusaid pilte, mis näitavad, et ettevõte on vaeva näinud detailidega.

Teksti autor: Kätlin Kallas